2012.11.24 - WYCIECZKA DO WĘGORZEWA I GALINDII

phocaDnia 24.11.2012 odbyła się wycieczka krajoznawcza do Węgorzewa i Galindii. Wzięło w niej udział 30 dzieci w tym wychowankowie WPO-W i ze świetlicy Źródło” w Bartoszycach. W Galindii wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy teren tubylców zamieszkujących w tamtych czasach . Zobaczyliśmy pieczary, termy, lochy demonów, studni głodowych, uroczysk leśnych oraz skanseny i labirynty Galindów. .Przedstawiona została projekcja filmu na temat historii, zwyczajów Galindów.
Następnym punktem wycieczki był Muzea w Węgorzewie. W Muzeum Kultury Ludowej pokazano nam tradycyjne budownictwo mazurskie- drewniane chaty w Krzyzewie i Woźnicach oraz drewniana remizę. W nowoczesnej pracowni garncarskiej wytwarzane są kopie dawnych naczyń, ale też różnego typu pamiątki ceramiczne, gdzie dzieci mogły uczestniczyć w warsztatach i samodzielnie wykonać wybrany przez siebie przedmiot (miseczka, kubeczek, wisiorki, pamiątkowe serca i inne). Wszystkie dzieci zaangażowane były w prace. Dało im to wiele radości i satysfakcji z wykonania swojego dzieła.
W muzeum Kolejnictwa zaprezentowana została wystawa historii kolejnictwa obszaru dawnych Prus Wschodnich oraz dzisiejszego województwa warmińsko-mazurskiego i suwalszczyzny.
Wycieczka mogła być zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta w ramach programu terapeutyczno-profilaktycznego „Wspólny czas”.(foto-galeria)

 

Kopiowanie, przenoszenie, powielanie, publikowanie lub rozpowszechnianie wszystkich fotografii w całości jak, i również w poszczególnych częściach bez pisemnej zgody Dyrektora WPO-W im.J.Korczaka w Bartoszycach - ZABRONIONE